Výměna větracích mřížek: Praha

Client SVJ
Location Praha
Scope Of Work Výměna větracích mřížek
Schedule 2020
Architect Petr Louda

Project Detail

Plastové větrací mřížky poškozené ptáky se v posledních letech staly stejným problémem, jako díry v zateplovacím plášti budov. Viníci jsou stejní, zpravidla strakapoudi a žluny. Narozdíl od oprav zateplovacího pláště, kde i přes veškerá možná opatření často dochází k recidivě, je zde řešení jednoduché a trvalé. Tím je výměna plastových mřížek za kovové, konkrétně hliníkové s barevnou povrchovou úpravou a síťkou proti hmyzu. Pro ptáky je kov nepřekonatelný a tím pádem nezajímavý. Výměny mřížek provádíme horolezeckou technikou, nové pak přiděláváme lepícím tmelem. Jedinou změnou je tvar, neboť kulaté mřížky je sice možné nechat vyrobit na zakázku, ale jejich cena je neúměrně vyšší než u mřížek čtvercových či obdélníkových. I ty necháváme vyrábět na zakázku, aby co nejlépe odpovídaly původním rozměrům větracího otvoru a dokonale ho překryly.

Mřížky jsou dodávány ve třech základních odstínech – kov, bílá a hnědá. V případě zájmu by bylo možné nechat je nalakovat na jakýkoli odstín, ale to už by opět celou akci dosti prodražilo. S tímto požadavkem jsme se tak ještě nesetkali.

 

Kdy práce provádět?

V otvorech za vyklovanými mřížkami často nachází útočiště jiní ptáci, zejména sýkory, kavky. Někdy můžeme narazit i na kosí rodinku. Z tohoto důvodu je dobré případnou výměnu provést během podzimu až zimy. V tomto období je jistota, že v otvorech nebudou žádná páčata, která bychom při realizaci v době hnízdění odsoudili k smrti. V otvorech můžete narazit i na exotičtější „nájemníky“, např. na vosy či sršně. Sršeň je chráněná, takže v tomto případě je nutné rovněž vyčkat, až nové královny vyletí a otvor zavřít novou mřížkou až po té. U vos je  to z hlediska Vaší(naší) bezpečnosti lepší udělat stejně.

Máte problém s poškozenou fasádou, vyklovanými mřížkami nebo s holuby? Zajímají Vás možnosti, jak svoji nemovitost ochránit? Využijte náš kontaktní formulář. Můžete nás rovněž kontaktovat napřímo, telefonicky nebo přes email.