Rizika bez rizika

Výškové práce a arboristika.

Horolezecké práce: S čím vším vám pomůžeme?

Jsou činnosti, do kterých by se běžný člověk svépomocí raději neměl pouštět. A jednou z nich jsou horolezecké práce, které mohou být životu nebezpečné, pokud člověk nemá řádné školení, vybavení nebo zkušenosti. I proto je dobré se v případě kácení stromů (a nejen v tomto okamžiku) obrátit na nás, na profesionály z Rizikabezrizika.cz. Přesně tento typ činností je totiž naším denním chlebem.

Pojí nás láska k lezení a horolezectví

Horolezecké práce, kam spadají prakticky všechny výškové práce, jsou otázkou hlavně zkušeností a řádného proškolení. Pokud však nebude na samotném začátku láska k lezení a horolezectví jako takovému, pravděpodobně se činnost velice brzy okouká. Naštěstí náš tým je složen pouze z těch, kteří onu lásku k lezení a horolezectví pěstují ve svém srdci.

Součástí námi nabízeného portfolia je široké spektrum výškových prací počínaje zmiňovaným kácením stromů, pokračujíc přes nátěry fasád až po instalaci zábran proti ptákům.

Kácení stromů všech velikostí

Dřímá na vašem pozemku ovocný nebo jiný strom, který už dávno není v kondici a který, bohužel, svým stavem ohrožuje okolí čili stává se nebezpečným? Ke kácení stromu je třeba se přiklonit dřív, než se naplní katastrofální scénář. Abyste se však nepustili do práce svépomocí, což by mohlo mít ještě černější scénáře, obraťte se na nás.

Provádíme kácení stromů prakticky všech velikostí i druhů. Poradíme si s jehličnatými stromy i listnáči. K práci přistupujeme vždycky bezpečně. Na přání zákazníků zajišťujeme i likvidaci biomasy a následný úklid. V případě zájmu nařežeme kmeny, a to na velikost požadovanou klientem.

Prořezy stromů a jejich údržba

Mezi nabízené horolezecké práce patří i prořezy stromů a jejich údržba. Jak již bylo zmíněno, dřeviny sídlí na zahradách mnoha lidí. Jenže jen málokdo má čas, zkušenosti nebo možnosti k tomu, aby se o stromy dostatečně staral. Pravidelnou údržbu ale zajistíme také.

Provádíme několik základních řezů, mezi které patří řez výchovný, který se provádí zpravidla ve školkách a dle potřeb (po dobu většinou dvou až pěti let uplynulých od výsadby stromu). Na tento řez však navazuje řez udržovací, který si klade za cíl jediné – udržet strom v co nejlepším stavu, a to ideálně po co nejdelší dobu. Větve se zpravidla odstraňují tak, aby zůstal zachován přirozený tvar koruny daného stromu.

V neposlední řadě učiníme i řez zdravotní, který však následuje až po řádném prohlédnutí dřeviny (k té dochází zpravidla během vegetačního období).

Montáže a instalace reklam

V našich silách je ale postarat se nejen o stromy sídlící na vaší zahradě a lemující váš dům. Zaměřujeme se také na jiné horolezecké práce, a to například na montáž a instalaci reklamních bannerů a jiných propagačních ploch. V souvislosti s věšením reklamních bannerů se v hlavách rodí mnoho otazníků. Je na první pohled oříškem zajistit banner tak, aby zůstal připevněn na dané ploše. Naštěstí i to je naše parketa čili otazníky ze svých hlav můžete doslova vyhodit.

Mytí oken místo vás

Stejně problematické může být mytí oken nebo jiných velkých skleněných ploch. Opět mluvíme o výškové práci, která, zejména pokud se do ní pouští někdo nezkušený, s sebou nese mnoho rizik a nebezpečí. Aplikujeme ale do praxe horolezecké techniky, díky kterým umyjeme okna i skleněné plochy snadno, efektivně, rychle a kvalitně. Na první pohled se velice podobá tomu, co znáte z domova (voda se saponátem, rozmývák a stěrka jsou našimi parťáky), ovšem do toho všeho jsme zavěšeni na laně a postupně se spouštíme domů za postupného mytí oken.

Ochráníme vás proti ptactvu

Obáváte se ptactva, které by se uhnízdilo v otvorech panelových domů? Nejlepší možností, jak předcházet tomuto scénáři, je aplikovat do všech rizikových oblastí ochrany proti ptactvu. I o to se postaráme, ať už bojujete proti vlaštovkám, jiřičkám nebo jiným drobným ptákům, jež jsou sice malí svou velikostí, ale mohou napáchat hromadu škod.