Aktuality

Comments are off

Víte, jaké vybavení je potřeba ke kácení stromů?

Kácení stromů je rizikovou činností ať už použijete jakoukoliv technologii, nebo jakýkoliv postup. Je potřeba dbát na velkou spoustu bezpečnostních opatření jak s ohledem k okolnímu prostředí, tak i k bezpečnosti osob. Jaké vybavení tedy nutně potřebujete, jaké značky a kde shánět a kdy se kácení o samotě raději vyhnout vám osvětlíme v tomto článku.
Comments are off

Technologický postup při kácení stromů krok za krokem

Kácení stromů je obtížnou činností, která vyžaduje preciznost a dostatek respektu. V některých případech je to schopný běžně zdatný kutil zvládnout sám, ale jsou i momenty, kdy je kácení opravdu extrémně složité a je proto potřeba profesionálních společností. Týká se to především kácení vysokých stromů v prostorech, kde není prostor na chybu.
Comments are off

Jak na kácení stromů na vlastním pozemku

I když jste majiteli pozemku a všeho co na jeho povrchu je, tak nemusí být kácení stromů ani zdaleka jednoduchou záležitostí. Je potřeba vyřešit spoustu papírování a pojistit si dovolení a patřičné zákony. I přesto ale nemusí být jen papírování tou nejtěžší věcí a ve finále samotné kácení může být až příliš obtížné.
Comments are off

Hroty proti holubům – jak by to (ne)mělo vypadat?

Hrotové systémy jsou jedním z pasivních prvků při obraně před holuby. Důležité je však vědět, že jejich hlavní síla je v tom, že zabraňují v přistání těchto ptáků. Z tohoto důvodu je nutné při obraně Vaší nemovitosti postupovat komplexně, protože podaří-li se holubovi někde přistát, je schopen hrotovým systémem projít a jedná-li se o "zajímavou" lokalitu (jakou jsou třeba zapuštěné římsy vhodné pro úkryt a hnízdění), je schopen v hrotech zahnízdit.
Comments are off

Konec období vegetačního klidu

Dnem 31.3. končí období vegetačního klidu a až na výjimky, přesně specifikované v zákone o ochraně přírody, je zákázáno kácení stromů. Naopak nastává vhodná doba zejména pro zdravotní řez stromů, neboť v období vegetace snadno poznáme odumřelé větve, ale je možno provádět i další druhy řezů.