Rizika bez rizika

Výškové práce a arboristika.

Jak na mytí oken a žaluzií u velkých budov?

V současné době jsou moderní otevřené prosklené budovy. Vypadají velmi pěkně, a navíc mohou poskytnout nádherný výhled do venkovních prostor. Spolu s tím ale vyvstává problém – jak na mytí oken a žaluzií, které nemusí být tak snadno přístupné? I když si ve spoustě případech poradíte sami, ne vždy se může vynaložená námaha vyplatit. Mytí velkých prostor, a navíc ve velkých výškách může být náročné časově a také fyzicky. A výsledek ne vždy stojí za to – po několika hodinách práce zasvítí na sklo sluníčko a vy uvidíte dříve skryté šmouhy.

Výškové mytí oken

Čištění prosklených prostor a oken umístěných ve výškách lze provést několika způsoby. Asi nejoblíbenější je využití horolezecké techniky. Následuje použití plošiny nebo mytí oken ze země. Volba metody je závislá na výšce budovy a také na tom, kolik do čištění budete chtít investovat. Nejekonomičtější je čištění s pomocí teleskopických tyčí ze země – nicméně tato technika nemusí být vždy dostačující.

Proč profesionální pomoc?

Pokud přemýšlíte, jestli se vám vyplatí zavolat na pomoc profesionální společnost na čištění oken a dalších skleněných prostor, měli byste zvážit některé další faktory. Tím prvním by měla být vaše bezpečnost. Pokud nedokážete najít stabilní polohu, která vám umožní dostatečný pohyb bez rizika, je vždy lepší svěřit se do rukou odborníkům. Ti mají specializované vybavení, které bezpečné je. Vědí, jak na mytí oken a žaluzií, a navíc používají takové chemikálie, které jsou šetrné pro všechny druhy materiálů používaných na rolety. Riziko poškození je tedy minimální.

Kromě prosklených prostor je čas od času vhodné také čištění fasády. Je to levnější než investovat do fasády nové, přitom účinek může být stejný. Fasáda je výrazným prvkem vašeho domu, proto byste se do jejího čištění neměli pouštět sami. Hrozí totiž, že uděláte více škody než užitku. Po profesionální firmě vám zůstane fasáda jako nová, bez skvrn a pruhů. Tento efekt je dlouhodobý, protože povrch je očištěn speciálními přípravky, které odpuzují nečistoty.

Bezpečnost především

Práce ve výškách je vždy spojena s rizikem pádu. Tím spíše pro laika, který nezná zásady, jak na mytí oken a žaluzií. Přitom skleněné plochy se dnes nepoužívají jen na velkých firemních budovách, ale stále častěji také v běžných domácnostech. Současné novostavby se chlubí prosklenými terasami či balkony. Sklo je totiž další možností, jak se ještě více spojit s přírodou – což je současným trendem, kterého se snažíme docílit v interiérech pomocí čím dál větších oken.

A právě proto se na trhu objevuje čím dál více specializovaných společností, které nabízí výškové mytí oken. Pokud svěříte čištění svých oken odborníkovi, spolehněte se na osvědčenou společnost, která zajistí kvalitní provedení práce. Tímto způsobem můžete dosáhnout nejlepších možných výsledků, aniž byste riskovali své zdraví nebo znečišťovali životní prostředí nevhodně zvolenými mycími prostředky. Samozřejmostí je neporušení struktury či vzhledu budov. Ne všechny společnosti ale mohou zajistit všechny tyto faktory.

Usnadněte si práci

Práce ve výškách může být pro mnohé z nás velice nebezpečná nebo dokonce nemožná. Strach z výšek je poměrně obvyklou fobií. Z hlediska bezpečnosti a také preciznosti je proto dobré se obrátit na profesionály, jak již bylo zmíněno.

Pokud pocházíte z Prahy a blízkého okolí, můžete se obrátit na naši společnost Rizikabezrizika.cz. Víme si rady s tím, jaké materiály na čištění použít tak, aby byla odvedena kvalitní práce. Kromě toho nás můžete využít také na výškové montážní či demontážní práce, instalaci reklamních bannerů či ochranu před ptactvem.