Rizika bez rizika

Výškové práce a arboristika.

Tipy na přípravky a pomůcky pro čištění fasády

Fasáda domu má rovnou několik zásadních funkcí. Zaprvé je hlavním estetickým prvkem, protože krásná fasáda zkrátka tvoří krásný dům. Zadruhé je potom neméně důležitá i z pohledu funkce venkovního pláště domu. Napomáhá izolaci tepla a především brání proti vniku vlhkosti přes izolaci do vnitřních částí domu. V tomto článku vám přinášíme metody a prostředky, kterými můžete ve většině případech čistit fasády svépomocí.

Co se vám bude hodit

Jako první si probereme pomůcky, které se vám budou hodit. Naprosto perfektní je, pokud máte na pozemku přípojku vody a díky tomu napojíte vysokotlakou pistoli neboli wapku. Ta vám díky prudkému tlaku vody dokáže smýt nejednu nečistotu a to bez potřeby ručního drhnutí.

K manuálním prostředkům budete potřebovat pochopitelně kbelík, různé kartáče na čištění a rovněž také teleskopický nástavec. Na některá místa bude bez výškové techniky špatný přístup a výšková teleskopická tyč vám ušetří spoustu práce. K očištění hrubých nečistot vám poslouží klasická zednická špachtle.

Nyní přejdeme k prostředkům, které jsou na čištění fasád vyloženě určeny. Pochopitelně se vám podaří fasádu vyčistit i tehdy, když použijete klasický jar. Lepší variantou však bude použití speciálních čistících prostředků. Jednou z funkcí těchto prostředků je například ochranný film. Co to znamená v praxi? Po zaschnutí se vyprodukuje neviditelný ochranný film, který funguje odpudivě na celou řadu nečistot a vytváří nehostinné prostředí pro rozvoj jakýchkoliv druhů mechů a plísní.

Čističe se nemusí nanášet jenom ručně, ale celá řada z nich je připravena určena pro použití ve vysokotlaké pistoli. Díky tomu nemusíte ručně nanášet žádnou vrstvu, stačí jen fasádu rovnoměrně omýt a pak ji nechat uschnout. Voda se odpaří a chemie určující ochranný film zůstane pevně zapuštěná na fasádě až po dobu několika měsíců.

Najít na trhu výrobek na čištění fasády není nijak složité. Spousta ověřených výrobců se zabývá výrobou chemie na ochranu fasádních profilů a tudíž je z čeho vybírat. Mezi populární patří například produkty Kärcher. Vyrábějí spolehlivé tlakové myčky, parní čističe či vysavače a jako doplňkový sortiment také čistící chemii včetně prostředků na omývání fasád. Prostředky na omývání fasád například vyrábí i Colorlak, který je jeden z největších producentů barev a laků.

Kdy přenechat čištění fasády odborníkům?

V některých případech je čištění fasády až příliš obtížné na to, aby bylo kvalitně realizovatelné svépomocí. Může jít například o nemovitosti se špatně přístupnými místy. Rovněž jde také o silně znečištěné fasády nebo dokonce napadené náletovými rostlinami, mechy a plísněmi. Pro všechny tyto případy jsme zde my – společnost Rizikabezrizika.cz. Nabízíme vám možnost čištění fasád jakýchkoliv nemovitostí od přízemních domků až po panelové domy. Při čištění užíváme profesionálního výškového vybavení a pochopitelně také těch nejlepších čistících prostředků na trhu.