Péče o stromy a dřeviny

Klasické i rizikové kácení stromů

Zahrnuje pokácení stromu, odvětvení a hrubé pořezání kmene na zhruba metrová polena (při postupném kácení mohou být i menší). Veškerá biomasa (větve, kmen) zůstává v místě dopadu nezpracována.

Prořezy a údržbu stromů

Zahrnuje prořezání stromů dle standardů, snažíme se co nejvíce vyhovět požadavkům zákazníka, ale zároveň vést řez tak, aby nepoškodil strom.

Provádíme řezy redukční, zdravotní a bezpečnostní. Instalujeme bezpečnostní vazby.

Veškerá biomasa (větve, kmen) zůstává v místě dopadu nezpracována, ale po dohodě lze zajistit kompletní úklid a likvidaci.

 

Výřezy keřů a náletů

Zahrnuje vyřezání menších dřevin (bezinky, rybízy, menší náletové dřeviny). Veškerá biomasa (větve, kmen) zůstává v místě dopadu nezpracována.

Zpracování biomasy

Pro kompletnost služeb nabízíme možnost zpracování biomasy.

Kmeny a silnější větve Vám rádi nařežeme na špalky dle Vámi určeného rozměru (zpravidla 30-50cm), slabší větve můžeme rozštěpkovat a štěpku ponechat pro Vaše potřeby na místě.

Vždy se snažíme vybrat variantu, která Vám bude vyhovovat a bude pro Vás cenově nejvýhodnější.

Frézování pařezů

Budete-li chtít odstranit pařez, nabízíme i tuto službu. Hlavní podmínkou je dostupnost pařezu pro frézu. V prudkém svahu nebo v rohu zahrady obklopené zdmi je použití frézy velmi limitováno.

Štípání špalků

Nařezané špalky Vám můžeme i rozštípat buď ručně anebo v případě možnosti připojení na 380V pomocí štípačky dřeva. Menší kmeny se vyplatí štípat ručně, silnější pak určitě s využitím štípačky.

Odvoz a likvidace biomasy

Veškerou biomasu vzniklou kácením Vám můžeme odvozit a zlikvidovat v místech k tomu určených. Vaši zahradu pak nahrubo pohrabeme – odstraníme veškeré větvičky a značnou část pilin.

Máte li na svém pozemku strom velkých rozměrů a dostatečný přístup? Jsme schopni zajistit i těžkou techniku. V opačném případě bude potřeba špalky na místě rozštípat na manipulovatelné kusy.

 

Co budeme potřebovat od Vás?

V úvodu od Vás budeme potřebovat informace o Vašich požadavcích, které nám můžete sdělit telefonicky, e-mailem a nebo prostřednictvím našeho formuláře. V případě kácení je pro nás podstatné vědět o jaký typ stromu se jedná (listnáč, jehličnan), zda máte vyřízené povolení ke kácení, je-li potřeba, a co budete požadovat jako další služby. Ideální je pak doplnit vše několika fotografiemi, kde bude vidět dotčený strom, jeho blízké okolí – zejména pak případné ohrožené objekty či vedení – a prostor pod stromem. Je-li vše vidět například na streetview, můžete nám zaslat odkaz.

Ideální rovněž je, zanecháte-li na sebe emailový a telefonní kontakt pro případné doplňující informace a zaslání cenové nabídky a jméno obce (adresu). Na základě výše uvedených informací jsme zpravidla schopni Vám zdarma vypracovat nezávaznou cenovou nabídku. Celý rozpočet je veden položkově, takže uvidíte, kolik Vás jednotlivé služby budou stát (vzor).

V případě, že nemáte možnost zaslat nám fotografie, můžeme si domluvit osobní prohlídku v místě prací. Ta je v rámci Prahy a blízkého okolí rovněž zdarma.

Vytvořte si u nás nezávaznou poptávku nebo nás kontaktujte

Mail: info@rizikabezrizika.cz

Tel.: +(420) 607 524 264