Kácení stromů – Praha

Rizikové kácení stromů v Praze

K rizikovému kácení stromů přistupujeme tehdy, není-li v okolí dřeviny dostatek prostoru pro pokácení v celku. Nejčastějšími překážkami jsou obytné budovy, garáže, pergoly nebo elektrické vedení. Velmi často provádíme rizikové kácení ve vnitroblocích, kde je prostor kolem stromu velmi omezený. V některých případech, zejména podél komunikací, volíme kácení stromů z plošiny. Plošinu využíváme tam, kde je to ekonomicky výhodnější oproti klasickému rizikovému kácení nebo pokud nám stav dřevin neumožní bezpečný pohyb v koruně.

Kdy smíme kácet stromy

V zákoně o ochraně přírody a krajiny není doba kácení stanovena. Přesto raději kácení provádíme v období vegetačního klidu, který trvá od října do března. V korunách stromů mohou hnízdit ptáci a drobní živočichové, vůči kterým bychom měli být ohleduplní. Nejste si jistí, jestli je pokácení stromu urgentní záležitostí? Kontaktujte nás. Na strom se přijedeme podívat a navrhneme vám nejvhodnější řešení. 

Povolení kácení stromů 

Kácení dřevin (stromů a keřů) rostoucích mimo les se řídí zákonem č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění (dále jen ZOPK) a vyhláškou č. 222/2014 Sb., kterou se mění vyhláška č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, v platném znění, kterou se provádí § 8 odst. 3 a 5 ZOPK. 

Co to pro vás znamená? Jako vlastník pozemku si musíte o povolení ke kácení stromů zažádat na městském úřadě. Žádost si podejte v případě, že obvod kmene stromu (u neovocných dřevin) ve výšce 130 cm nad zemí přesáhne 80 cm, nebo se jedná o zapojené porosty dřevin nad plochu 40 m2. V případě vašeho zájmu vám s vyřízením povolení pomůžeme. 

Proč si vybrat naši firmu

Jsme dlouholetí specialisté na rizikové kácení stromů a výškové práce. Co vše pro vás zajistíme?

 • Pokácíme listnaté i jehličnaté stromy všech velikostí.
 • Na Vaše přání zajistíme likvidaci biomasy a následný úklid.
 • V případě zájmu nařežeme kmeny na špalky dle vámi zvolené velikosti.
 • Nabízíme možnost frézování pařezů.
 • Používáme profesionální vybavení.
 • Jsme pojištěni proti případným škodám.
 • Máme mnohaleté zkušenosti v oboru.

Ceník rizikového kácení stromů

Každá zakázka je jedinečná a proto předem nemůžeme stanovit její cenu. Abychom pro vás mohli připravit ceník kácení stromů, potřebujeme znát několik zásadních informací. V případě potřeby se přijedeme na pozemek podívat osobně. 

Patří mezi ně například tyto: 

 • Je ke kácení stromu nutné povolení? Pokud si nejste jisti, tak se na nás obraťte.
 • Jaký je stav a velikost stromu? 
 • Jak vypadá prostor pod stromem a v jeho blízkém okolí? 
 • Jsou kolem stromu budovy nebo elektrické vedení? 

Nejdříve vás tedy poprosíme o zaslání co největšího množství podkladů: především fotografií a technických výkresů. 

Kontaktujte nás 

Pokud hledáte odborníky na rizikové kácení stromů, jsme zde pro vás. Kontaktujte nás, rádi vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku. Hlavní oblastí našeho podnikání je Praha a okolí. Přesto nás neváhejte oslovit i v případě, že jste z jiného koutu České republiky. Vždy se snažíme vyjít vstříc vašim požadavkům. Přečtěte si reference našich spokojených zákazníků. 

Vytvořte si u nás nezávaznou poptávku nebo nás kontaktujte

Mail: info@rizikabezrizika.cz

Tel.: +(420) 607 524 264